mar
25

Ako sme hľadali Leeds - Liverpool canal a ako som navštívila Leeds Met

Autor: Mirka Bartolenovávybrali.sme.sk Pridaj komentár »

Keďže aj v anglikánskych končinách Veľkej Británie majú na Veľkonočný pondelok „bank holiday“, nemohli sme včera navštíviť ani jedno múzeum alebo ísť niečo vybavovať do školy, a tak nám nezostávalo nič iné, ako spoľahnúť sa na vlastné nohy a zase sa len niekam prejsť. A tak sme si ako milovníci vody a ako slabú náhradu za more (ktoré sme chceli navštíviť v Liverpoole, ale vietor so snehom nám tento nápad rýchlo vyfúkal z hláv) vybrali za cieľ Liverpool and Leeds canal.

K tomuto kanálu sme prechádzali cez mesto, a tak sme spojili rovno poučné a užitočné a pokúsili sa znovu nájsť nejaké elektro obchody, v ktorých by mohli mať novú nabíjačku na Robikovú batériu do foťáku. Tá nás totiž už nešťastne upozorňuje na nedostatok energie a Robik je na to jej volanie veľmi citlivý a obáva sa fotiť všetko (preto také pomerne prázdne fotogalérie). Ale aj v „UK shopping capital“ sme zostali odkázaní na internetový e-bay a nechali si nabíjačku jednoducho poslať.

Po dlhej púti mestom, nečakanej prehliadke Leeds Railway Station a prekonaní obáv z niektorých štvrtí, sme sa nakoniec dostali k vodnej ploche, ktorá nás doviedla až k spomínanému kanálu (ktorý skutočne spája mestá Leeds a Liverpool, aj keď Robik tomu neveril a musela ho presvedčiť až wikipédia doma a virtuálna púť po jeho trase :))

A dnes som absolvovala prehliadku Leeds Met (Leeds Metropolitan University). Aj keď sú tu prázdniny už niečo vyše týždňa, univerzita nezívala prázdnotou a každá budova, dokonca aj učebňa bola prístupná pre všetkých, čo ma milo prekvapilo. Jediná budova, v ktorej okrem celkom milého recepčného nebol žiaden staff bola práve tá, kde sme si chceli kúpiť lístky na sobotňajší výlet. Samozrejme, že sme nemohli obísť ani budovu knižnice. A po prejdení každého poschodia a takmer každej miestnosti môžem skonštatovať, že to majú tí Angličania dobré vymyslené a verím, že ich univerzitná knižnica neprestane fungovať počas skúškového obdobia na celý mesiac (ako sa to stalo minule na Filde).

Cestou na izbu sme sa zastavili ešte kúpiť mlieko na puding v Sumerfielde a nejaký olej, aby si Robik nemusel stále „požičiavať“ od Indiánov. A tu sa nám pri pokladni stala znovu zvláštna príhoda. Robik chcel využiť študentskú zľavu, ale predavačka nemohla prijať jeho študentskú kartu. A tak kvôli zľave 5%, čo v tomto prípade bolo približne 23p, riešili danú situáciu asi tri ochotné zamestnankyne obchodu desať minút a ďalších päť minút sa nám ospravedlňovali za to, že nám skutočne nemohli vyhovieť :).

A dnes nás ešte čaká večera, ktorú nám pripravuje Alan a v meste nejaká erasmusparty.    

Autor: Mirka


2 komentáre na "Ako sme hľadali Leeds - Liverpool canal a ako som navštívila Leeds Met"

1.
ua8zkc72C hovorí:
19. marca 2016, 1:22
Peknfd deň Nič nove9 Fotky pozne1m Tak isto me1m mnoho cudzedch a starfdch fotografied Hriňovej a lazov, no nezvreejňujem ich DTonline pod svojim menom ako nejake1 firma Palustris p. Konšteka, lebo viem, že nie som autorom tfdch fotografied. Je smutne9, že sa zabfada, že autorom fotografie sa neste1vate tak, že tfa fotku niekde ne1jdete, prefotedte, zverejnedte Pri bŕľaned v starfdch negatedvoch v mfazeu v Martine mi bolo vysvetlene9 ako je to s pre1vami , a tu videdm niekoľko fotografied, ktore9 majfa autorov, videl som ich aj v mfazeu, no coyraight je nejakfd Palustris , na smiech .Ošetrite si to , je to chore9, take9 kapitalisticke9 .
2.
Z4TaXCm6I hovorí:
19. marca 2016, 5:37
If only there were more cleevr people like you! http://pixmogzri.com [url=http://skkuhiin.com]skkuhiin[/url] [link=http://yuohqw.com]yuohqw[/link]

Pridaj nový komentár

Tvoje meno:


Prepíš bezpeènostný kód:
Captcha


Tvoj komentár: